23. 11. 2022

VIDEO: Zatímco LAJČÁK „loboval“ za migrační pakt, MELONI měla mimořádný projev o ochraně hranic | Marián Ďuriš

Od Jan Rzounek

🔴 Zatímco LAJČÁK „loboval“ za migrační pakt, MELONI měla mimořádný projev o ochraně hranic.
Zajímavý projev přednesla Giorgia Meloni, tehdejší poslankyně a dnešní italská premiérka, o Globálním paktu OSN o migraci v italském parlamentu.

💬 To, co říkáme, říká polovina světových vlád… Žádám ty, kteří chtějí chránit naši identitu a naše hranice, aby hlasovali proti podpisu.

🔴 Ministr zahraničních věcí Miroslav Lajčák v té době lobboval za globální pakt OSN o migraci. Uvažoval dokonce o rezignaci, pokud se k paktu nepřipojí Slovensko. „Od té doby, co jsem ve funkci ministra, prosazuji vizi Slovenska, které je demokratické a evropské, což je součástí řešení. Pokud ale převládá vůle poslanců, že chtějí Slovensko izolovat, chtějí být součástí problémů a nechat řešení na jiných, tak takovou politiku nemohu prosazovat. Všichni řeší naší ustrašenou politiku,“ prohlásil tehdejší šéf diplomacie Lajčák, kterému se dostalo velké podpory médií i mimovládních stran.

Zdroj: Marián Ďuriš


Miroslav Lajčák je slovenský politik a diplomat rusínského původu. V letech 2009–2010 a 2012–2020 zastával funkci ministra zahraničních věcí v první, druhé a třetí Ficově vládě, rovněž tak v Pellegriniho kabinetu, jako nestraník nominovaný SMER – sociální demokracií. Wikipedie