28. 11. 2022

Kreml připravuje prezidentský dekret, který zakáže Ruským společnostem a všem obchodníkům, kteří nakupují ropu ze země, prodávat ji komukoli, kdo se podílí na cenovém stropě | Ján Cogan

Od Jan Rzounek

SMĚŠNÁ REALITA O ZASTROPOVÁNÍ CEN RUSKÉ ROPY❗

Zástupci 27 vlád EU diskutovali o návrhu skupiny G7 na stanovení cenového stropu v rozmezí 65 – 70 USD za barel, ale tato úroveň se ukázala jako příliš nízká pro některé a pro jiné příliš vysoká. Polsko, Litva a Estonsko se domnívají, že 65 až 70 dolarů za barel by Rusku zanechalo příliš vysoký zisk, protože výrobní náklady se pohybují kolem 20 dolarů za barel.

Polsko proto navrhovalo cenu 30 dolarů za barel. Kypr, Řecko a Malta – země s velkým lodním průmyslem, které mohou ztratit nejvíce, si myslí, že strop je příliš nízký a požadují kompenzaci za ztrátu podnikání nebo více času na přizpůsobení se.

Pro informaci, cena Ruské ropy je momentálně $67.00 za barel (159L), průměrná cena za rok 2021: $68.80

❌ Paradoxně, Rusko zde může získat pomoc od zemí OPEC.

Pro ně hrozí, že kupující potenciálně zmanipulují celý trh s ropou a jeho ceny.

Pokud by se EU a USA podařilo přimět Rusko, aby dodržovalo jejich pravidla, na řadě mohou být arabské země.

Pokud se Rusko postaví proti cenovému stropu snížením své produkce, Saúdská Arábie proto nebude ochotna zvýšit svůj vývoz ropy, aby kompenzovala toto snížení, bez ohledu na to, zda má dostatečnou výrobní kapacitu nebo ne.

A nakonec Indie a Čína, největší noví nákupčí ruské ropy, neplánují podpořit cenový strop. Je úžasné pokud si někdo myslí, že plán může fungovat.

Otázka: Proč neomezit cenu všeho a neukončit inflaci⁉️

Odpověď: Přijďte na to.

Otázka: Je možné, aby strop fungoval⁉️

Odpověď: Ano. Pokud je strop nastaven dostatečně vysoko, „nebude to mít smysl“.

❌ Proč zastropování nebude fungovat⁉️ Čína, Indie a další země nebudou souhlasit.

To je dost na to, aby se ukázala směšnost této myšlenky. Země v EU mají motivaci podvádět. Jedna ze dvou věcí! Strop selže a neudělá nic. Strop velkolepě selhává a zvyšuje cenu přesměrováním ropy směřující do EU do Číny a Indie.

Pak bude muset EU získat ropu z USA nebo OPEC na delších trasách, čímž se zvýší náklady a pokud k tomu přidáte nedostatek tankerů, tak recept na vysokou cenu ropy je dokonalý!

DIVADLO PRO PROGRESIVNÍ LIBERÁLNÍ HLUPÁKY❗

🔴 USA a G7 se dohodly, že náklad ruské ropy bude podléhat mechanismu cenového stropu pouze při prvním prodeji ROPY kupujícímu na pevnině.

🔴 To znamená, že nadcházející cenový strop se nebude vztahovat na další prodej téhož ruského nákladu. Cenový strop se nebude vztahovat ani na náklad ruské surové ropy zpracované na benzín, naftu a jiné výrobky při prodeji jinou zemí například jako Čína, Indie, Bulharsko, Řecko.

REAKCE RUSKA❗️

🔴 Kreml připravuje prezidentský dekret, který zakáže Ruským společnostem a všem obchodníkům, kteří nakupují ropu ze země, prodávat ji komukoli, kdo se podílí na cenovém stropě. Vzhledem k probíhající globální recesi ceny ropy pravděpodobně stejně klesnou. Pokud se tak stane, potom, jak je uvedeno výše, negramotní ekonomové se budou těšit a fandit údajnému úspěchu zastropování! Ale ve skutečnosti páchají „SEBEVRAŽDU“. Deindustrializaci a likvidují životní úroveň občanů EU.

Ruská ropa Ural (roční průměr):

  • 2015: $51,80
  • 2016: $42.70
  • 2017: $53,40
  • 2018: $70,10
  • 2019: $63,70
  • 2020: $42.10
  • 2021: $68.80

Zdroj: Ján Cogan