4. 12. 2022

VIDEO: Čína využívá Zero-Covid, jako systémový nástroj poslušnosti. Fauci říká, že Čína udělala špatnou práci při očkování starších lidí a jejich očkování není proti Covidu příliš účinné | CNBC

Od Jan Rzounek

Srdce Republiky: obsah článku je pouze informativního charakteru a nezakládá se na názorech, které představuje tento web. Fauci je farmaceutický lobbista, který pouze využívá situace k prosazení vlastních zájmů. Důležitou součástí článku jsou videa stanice CNBC, které ukazují jakým způsobem se dá chřipka (Covid) zneužít k restrikcím a omezováním svobody.

  • „Očkování starších lidí nebylo dobře provedeno a vakcína, kterou mají, nebyla zvlášť účinná,” řekl Dr. Anthony Fauci pro The Washington Post.
  • Fauci kritizoval čínské omezování lidí jako „drakonické“.
  • O víkendu vypukly po celé zemi protesty proti omezování svobody v souvislosti se Zero-COVIDem, a přísným karanténním postupům.
Foto: Dr. Anthony Fauci, ředitel Národního institutu alergií a infekčních nemocí, svědčí na slyšení podvýboru pro prostředky v Senátu pro práci, zdraví a lidské služby, vzdělávání a související agentury, aby projednal požadavek prezidenta Bidena na rozpočet na fiskální rok 2023 pro Národní institut Zdraví v Capitol Hill ve Washingtonu, 17. května 2022.

Dr. Anthony Fauci, přední odborník na infekční choroby v USA, kritizoval čínská Covidová omezení jako „drakonické“ a řekl, že pekingská vláda by se měla zaměřit na očkování starších lidí.

„Očkování starších lidí nebylo dobře provedeno a vakcína, kterou mají, nebyla zvlášť účinná,” řekl Fauci v rozhovoru pro The Washington Post ve čtvrtek, během příprav odstoupit z funkce ředitele Národního institutu pro alergie a infekční choroby koncem tohoto měsíce.

Fauci řekl, že lockdown je ospravedlnitelný pouze jako dočasné opatření, které má sloužit většímu cíli veřejného zdraví, díky kterému bude společnost po znovuotevření bezpečnější. Zdá se však, že čínské přísné kontroly Covidu nemají žádný konec, řekl.

„Pokud existuje nějaká rada, je docela jednoduchá a nepochází jen ode mě – pochází od libovolného počtu lidí zapojených do této epidemie: Udělejte vše, co můžete, abyste své lidi nechali očkovat a posílili vysoce účinnou vakcínou,“ řekl Fauci. Který má desítky let zkušeností s reagováním na infekční nemoci, od pandemie HIV až po vypuknutí eboly.

Video: Čínské protesty ohledně Zero-Covid mohou znovu propuknou v napjaté situaci v oblasti blokací – CNBC

O víkendu vypukly v Číně protesty proti lockdownům a přísným karanténním postupům. Zatímco většina světa spoléhá na vakcíny, aby zabránila závažným onemocněním, aby se společnost mohla vrátit k normálu navzdory pokračující cirkulaci viru, Čína prosadila politiku Zero-Covid, jejímž cílem je potlačit ohniska.

Čína používá doma vyvinutou vakcínu s názvem CoronaVac vyráběnou společností Sinovac. Injekce obsahují usmrcený virus, který vyvolává imunitní odpověď. Peking neschválil messenger RNA vakcíny Pfizer a Moderna.

″Účinnost vakcín vyrobených v Číně není na úrovni vakcín, které byly použity ve Spojených státech, zejména mRNA vakcín Moderna a Pfizer,” řekl Fauci.

Údaje o účinnosti Sinovac-CoronaVac proti omikronové variantě jsou podle Světové zdravotnické organizace omezené. Omicron se vyvinul ve stále více imunitní vyhýbavé subvarianty, které narušily účinnost všech vakcín Covid.

Hongkongští vědci ve studii publikované v Lancet Infectious Diseases zjistili, že dvě dávky CoronaVac byly asi 58% účinné při prevenci závažných onemocnění nebo úmrtí u lidí ve věku 80 let a starších během vlny omikronů BA.2 od prosince 2021 do března 2022. Dvě dávky vakcíny Pfizer byly podle studie 87% účinné při prevenci závažných onemocnění nebo úmrtí v této věkové skupině.

Lidé ve věku 80 let a starší, kteří dostali tři dávky CoronaVac, měli 97% ochranu před závažným onemocněním a smrtí. To bylo podle studie ekvivalencí 97% ochrany poskytované třemi dávkami Pfizeru.

Video: Zero-Covid je Si Ťin-pchingovo dítě, takže to nemůže nechat být, říká John Rutledge z Safanad | CNBC

Čínské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí ve své zářijové zprávě uvedlo, že proočkovanost starších lidí je v Číně nižší než v jiných zemích, protože starší lidé jsou skeptičtí k domácím vakcínám vyvinutým v zemi.

Klinické studie čínské vakcíny nezahrnuly dostatek dospělých ve věku 60 a více let, takže podle zprávy nejsou k dispozici dostatečné údaje o její bezpečnosti a účinnosti v této věkové skupině.

Očkovací kampaň v Číně začala s lidmi na základních pracovních pozicích, následovali dospělí ve věku 18 až 59 let a teprve později se otevřela i starším.

Čínští představitelé v úterý uvedli, že asi 66 % dospělých ve věku nad 80 let absolvovalo základní očkování. Dříve zveřejněné údaje ukázaly, že asi 40 % z této skupiny dostalo k 11. listopadu booster.

Zdroj: Fauci says China has done a bad job of vaccinating the elderly and their shots are not very effective against Covid


Zero-COVID, také známý jako COVID-Zero a „Najít, testovat, sledovat, izolovat a podporovat“, je politika veřejného zdraví, kterou některé země zavedly během pandemie COVID-19. Na rozdíl od strategie žít s COVID-19 je strategie zero-COVID strategií „kontroly a maximálního potlačení“. Wikipedia

Si Ťin-pching je čínský politik a státník, od listopadu 2012 generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Číny a předseda Ústřední vojenské komise Komunistické strany Číny, a od března 2013 prezident Čínské lidové republiky a předseda Ústřední vojenské komise ČLR. Wikipedie

CoronaVac, rovněž známá jako vakcína Sinovac proti covidu-19 nebo Vero Cell, je inaktivovanávakcína proti viru covidu-19 vyvinutá čínskou společností Sinovac Biotech. Klinická testování fáze III proběhla v Brazílii, v Chile, v Indonésii, na Filipínách a v Turecku. Princip výroby vychází z tradičních postupů, podobně jako u jiných vakcín s inaktivovaným virem covid-19, např. u čínské vakcíny Sinopharm BIBP a indické vakcíny Covaxin. Vakcínu CoronaVac není nutné mrazit; jak finální produkt, tak jednotlivé složky pro výrobu vakcíny lze přepravovat při teplotách 2–8 °C, při nichž se skladují i vakcíny proti chřipce. Wikipedie

Lancet Infectious Diseases začal jako nezávislý, mezinárodní týdenní všeobecný lékařský časopis založený v roce 1823 Thomasem Wakleym. Od svého prvního vydání (5. října 1823) se časopis snaží zpřístupnit vědu široce, aby medicína mohla sloužit a transformovat společnost a pozitivně ovlivňovat životy lidí. Odkaz