8. 12. 2022

Video článek: Viktor Orbán – Miliony migrantů do Evropy! Bude Evropa patřit evropanům? | Milan Ďuriš

Od Jan Rzounek

„BUDE EVROPA PATŘIT EVROPANŮM? PLÁN MÁ ČTYŘI ČÁSTI!“

Viktor Orbán se v roce 2017 několikrát zmínil o plánech přivést do Evropy miliony migrantů. Mnozí při jeho slovech byli (i jsou) skeptičtí, včetně tzv. novinářů a obránců lidských práv, i když už bylo po bruselských pokusech zavést povinné kvóty a eurokomisaři hovoří o migraci jako o „řešení demografické výzvy.“

Maďarský lídr přednesl stejná slova v Băile Tuşnad na 28. ročníku letní otevřené univerzity a studentského tábora Bálványos. A nejen tam. Čtyři body plánu, o kterých hovoří, vycházejí z článku známého finančníka pod názvem „Zde je můj plán na vyřešení azylového chaosu“. Urputné obhájce euroúřadů to možná překvapí, ale článek obsahoval přesně to, co Viktor Orbán jen zopakoval.

Zdroj: Marián Ďuriš


Băile Tușnad je město v okrese Harghita v Rumunsku. Leží v Székely Land, etnokulturním regionu ve východní Transylvánii. S počtem obyvatel 1 617 je to nejmenší město v Rumunsku podle počtu obyvatel. Wikipedia (angličtina)

Balvanyos je lázeňské letovisko v kraji Covasna na východě Transylvánie ve středním Rumunsku. Leží v nadmořské výšce 840–950 m na jižních svazích pohoří Bodoc, asi 67 km od Sfântu Gheorghe, sídla župy. Lázně se nacházejí v blízkosti zříceniny Citadely Balvanyos z 11. století. Wikipedia (angličtina)