15. 12. 2022

Jak je možné, že Pfizer čeká do roku 2030, 10 až 15 miliard dolarů zisk, když teoreticky vakcíny už nikdo nechce? A proč investuje miliardy do léčby rakoviny? | Jan Rzounek

Od Jan Rzounek

Srdce Republiky*: Když jsem četl tento článek (viz. článek pod fotografií níže), tak jsem si říkal, jak může Pfizer na mRNA vakcínách do roku 2030 zvýšit o 10 až 15 miliard dolarů svůj zisk?! Vždyť přece všude se už pomalu řeší, že je to vše podvod – minimálně z obchodního hlediska, kdy například Evropská unie nakoupila na každého obyvatele 10 vakcín (dokonce i těm, kteří se nenechali naočkovat) – tak kde Pfizer sežene odbytiště?

No a mezitím, co DeSantis a Fauci řeší žalobu mezi Pfizerem a Floridou. Tak šikovný marketér z Pfizeru se protlačil na čínský trh (odkaz na článek ZDE).

A jak „málo“ k tomu stačilo.

Pouze takzvaná taktika Zero-Covid, která zdecimovala půlku čínského národa a přinutila tak vládu koupit Comirnaty od Pfizeru.

Myslím, že Si Ťin-pching to vymyslel dobře. Vzhledem k tomu, že Čínská vláda chtěla použít vlastní vakcínu. Což také udělala. Mělo za následek, že Si Ťin-pchingovi se to nepovedlo hned napoprvé. A tak „lehce“ utlačil čínský lid, aby tak donutil vládu k podpisu s Amerikou na dodávku miliard vakcín. Číňanů je miliarda, krát jedna dávka, druhá dávka, booster, 4 a 5. Jak penízky pěkně naskakují.

A když si vezmeme v potaz, že Covid nejde léčit a vakcíny jsou úplně na nic. Maximálně Vám tak způsobí rakovinu, nebo nějakou srdeční příhodu (což už Pfizer taky začal řešit a proto investuje miliardy do vývoje léků na rakovinu (náhoda?)), tak tu máme poměrně silný nový trh.

Takže pokud nemáte páteř a jste naklonění válečnému a farmaceutickému průmyslu, tak doporučuji Pfizer jako dobrou investici.

*Varování: Veškeré informace a názory uvedeny výše – pod hlavičkou Srdce Republiky – jsou pouze domněnky a jako takové by neměly být brány v potaz. Jako člověk jsem duševně labilní, a tak nelze vymáhat – jakoukoliv cestou – právní důsledky pokud se mými postřehy budete řídit a dostanete se tak do jakéhokoliv konfliktu. Ať se zákonem, nebo liberálně bolševicky Západně otečkovaným jedincem. S úctou k vaší duševní rovnováze a rozvoji osobnosti, Jan Rzounek.

Článek od Reuters níže.

FILE PHOTO: REUTERS

12. prosince (Reuters) – Společnost Pfizer Inc (PFE.N) v pondělí uvedla, že roční příjmy z portfolia vakcín mRNA by mohly do roku 2030 dosáhnout 10 miliard až 15 miliard dolarů, což zmírňuje obavy z očekávaného poklesu poptávky po vakcínách proti COVID a vypršení platnosti patentů.

Akcie společnosti se sídlem v New Yorku vzrostly během odpoledního obchodování téměř o 2 % na 52,59 USD a pomohly zvednout americké akciové indexy.

Očekává se, že tržby společnosti letos překročí 100 miliard dolarů – více než dvojnásobek úrovně před pandemií – díky silné poptávce po vakcíně COVID-19 a perorální léčbě Paxlovid.

V listopadu společnost Pfizer zvýšila svou prognózu prodeje své vakcíny proti COVID-19 v roce 2022 o 2 miliardy USD na 34 miliard USD.

Očekává se však, že prodeje související s COVID v příštích několika letech prudce klesnou a společnost Pfizer také po roce 2025 čelí ztrátě patentové ochrany u některých velmi prodávaných léků, jako je léčba rakoviny Ibrance a lék na artritidu Xeljanz.

Společnost Pfizer očekává, že v letech 2025 až 2030 ztratí roční tržby ve výši 17 miliard dolarů kvůli vypršení platnosti patentů, uvedla obchodní ředitelka Angela Hwang v prezentaci pro investory, kde společnost uvedla očekávané příjmy za své léky a vakcíny.

Společnost značně investuje do svého mRNA plánu a uvedla, že výrobní kapacita pro Comirnaty, její vakcínu proti COVID-19 vyvinutou s německým partnerem BioNtech SE, jí ponechává jedinečnou pozici pro dodávání dalších mRNA v globálním měřítku.

Analytici očekávají, že příjmy z vakcíny COVID-19 od roku 2023 prudce klesnou a tržby společnosti Pfizer’s Comirnaty budou v roce 2027 podle Refinitivu přibližně 6,7 miliardy dolarů.

Společnost Pfizer neposkytla rozpis prodejních očekávání od různých mRNA vakcín, ale uvedla, že prodeje její hlavní vakcíny proti respiračnímu syncyciálnímu viru (RSV), která má být uvedena na trh v roce 2023, by mohly dosáhnout vrcholu v roce 2027 a dosáhnout více než 2 miliard dolarů.

Zdroj Reuters: Pfizer sees $10 bln-$15 bln in potential revenue from mRNA vaccines by 2030


Si Ťin-pching je čínský politik a státník, od listopadu 2012 generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Číny a předseda Ústřední vojenské komise Komunistické strany Číny, a od března 2013 prezident Čínské lidové republiky a předseda Ústřední vojenské komise ČLR. Wikipedie

Ronald Dion „Ron“ DeSantis je americký politik za Republikánskou stranu, který je od 8. ledna 2019 guvernérem Floridy. Předtím byl od roku 2013 do roku 2018 jedním z kongresmanů Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických za Floridu. Wikipedie

Comirnaty obsahuje molekulu označovanou jako „messenger RNA“ (mRNA), která obsahuje instrukce k tvorbě proteinu ze SARS-CoV-2.