20. 12. 2022

Expert varuje před spojením vakcíny mRNA s akutními srdečními problémy | Bangkok Post

Od Jan Rzounek

Odborník na nemoci vyjádřil znepokojení nad zjevnou souvislostí mezi množstvím příznaků souvisejících se srdcem u příjemců vakcín vyrobených pomocí techniky mRNA a uvedl, že i když je riziko nízké, jeho dopad na srdce je náhlý a závažný.

S odvoláním na výsledky studie německých lékařů, které byly zveřejněny 27. listopadu, Dr. Thiravat Hemachudha, šéf Thajského Červeného kříže, Emerging Infectious Diseases Health Science Center, uvedl, že během týdne došlo k nejméně 25 případům náhlého úmrtí pacientů, kteří dostali mRNA vakcínu.

Všechna úmrtí byla zaznamenána jako důsledek buď myokarditidy nebo perikarditidy a vyskytla se u lidí ve věku 45-75 let, kteří dostali vakcínu mRNA, uvedl ve svém příspěvku na Facebooku.

Myokarditida je zánět srdečního svalu a perikarditida je zánět vnější výstelky srdce.

Všech těchto 25 případů srdečních onemocnění bylo potvrzeno při pitvách provedených do týdne po očkování mRNA, řekl.

Skutečná čísla lidí trpících těmito dvěma srdečními chorobami mohou být mnohem vyšší než ta, která byla oficiálně zaznamenána, protože předchozí studie o souvislosti mezi očkováním mRNA a těmito srdečními chorobami prováděné po celém světě byly retrospektivně vyšetřovány, která nezahrnovala náhlou smrt, řekl.

Virolog Yong Poovorawan mezitím nabídl návod, kolik injekcí vakcíny Covid-19 by měl člověk v tuto chvíli dostat.

Ve většině případů jsou čtyři dávky vakcíny dostatečné k ochraně před těžkou infekcí koronavirem, řekl profesor Dr Yong, vedoucí Centra v klinické virologii na lékařské fakultě Chulalongkorn University.

Pouze ti, kteří mají slabou imunitu a lidé ve věku 60 a více let, by měli dostat pátou injekci čtyři až šest měsíců od čtvrté dávky, řekl.

Infekce Covid-19 se rovná očkování vakcínou Covid-19 a počítá se dohromady s obdrženými dávkami, řekl a dodal, že se předpokládá, že kombinace očkování proti Covid-19 a přirozené imunity po infekci nabízí nejúčinnější imunitu proti koronavirové infekci.

Při zvažování, zda hledat další posilovač, je také třeba vzít v úvahu místní míru infekce, dodal.

Zdroj Bangkok Post: Expert warns of mRNA jab link to acute heart issues


Univerzita Chulalongkorn ( CU , thajsky : จุฬาลงกรณ์มหาวิทยาลัย, RTGS: Univerzita  Chulalongkon จุฬาลงกรณ์มหาวิทยาลัย, RTGS : Univerzita Chulalongkon จััมักกรณกร ณ์มหาวิทยาลัย , RTGS : Univerzita Chulalongkon Mahawitousthayala je thajská a autonomní: Thajská univerzita Univerzita byla původně založena za vlády krále Chulalongkorna jako škola pro výcvik královských pážatů a státních úředníků v roce 1899 (BE 2442) ve Velkém paláci Thajska. Později byla založena jako národní univerzita v roce 1917, což z ní činí nejstarší institut vysokoškolského vzdělávání v Thajsku. Wikipedie

Yong Poovorawan je profesorem pediatrie na lékařské fakultě Chulalongkorn University v Bangkoku v Thajsku. Je známý výzkumem v oblasti dětské hepatologie, virové hepatitidy a virologie a ptačí chřipky. Wikipedia (angličtina)

Thai Red Cross Emerging Infectious Diseases Health Science – Laboratoř pro neurologická onemocnění byla založena v říjnu 2000 z finančních prostředků Thajské společnosti Červeného kříže s primárním posláním diagnostiky a léčby infekčních i neinfekčních onemocnění mozku spolu s komplexním vývojem inovativní diagnostiky pro výzkum mozkových onemocnění a vztekliny. Zdroj

Mediátorová ribonukleová kyselina je jednoreťazcová RNA, ktorá kóduje proteín, a vzniká prepisom z DNA ako pre-mRNA. Následne sú z nej vystrihnuté nekódujúce časti procesom splicing. Po splicingu je výsledná mRNA pripravená ako matrica na proteosyntézu. Wikipedie

Thiravat Hemachudha je thajský neurolog, uznávaný především jako odborník na vzteklinu. Je profesorem na lékařské fakultě, Chulalongkorn University a King Chulalongkorn Memorial Hospital a je členem WHO Expert Advisory Panel on Rabies. Wikipedia (angličtina)