22. 12. 2022

Podle školského zákona není ve školách a školských zařízeních povolena činnost politických stran a politických hnutí ani jejich propagace | Monika Čírtková

Od Jan Rzounek

Politik před tabulí

Celý internet se baví tím, že Andrej Babiš neumí vyjmenovat planety sluneční soustavy.

Já se tím nebavím.

Naopak mi to velice vadí.

Ovšem z jiných důvodů, než mým spoluobčanům, kterým tak leží na srdci, aby prezident uměl popsat trávicí ústrojí krávy a věděl, co je napsáno na oponě Národního divadla (není tam napsáno nic, mimochodem).

Nesnáším, naprosto nesnáším využívání a zneužívání dětí v politických kampaních. Škola nemá vůbec dovolit, aby se nějaký politik v rámci kampaně producíroval ve třídách, a pokud to dovolí, nemají s tím souhlasit rodiče. Politika do škol nepatří a žáci nemají hrát v sestříhaném videu, které má znemožnit jakéhokoliv kandidáta na politickou funkci.

Kdo to vůbec může dopustit, využívat takhle děti v kampani, dokonce negativní?

A to nikoho, kdo se nad tím ušklíbá, nenapadne, že tady je něco špatně?

Podle školského zákona není ve školách a školských zařízeních povolena činnost politických stran a politických hnutí ani jejich propagace. Toto ustanovení by si zasloužilo revizi. Pokud nemají rozum ředitelé a rodiče a připustí, aby děti účinkovaly ve videích sloužících pro účely politických kampaní, asi by jim měl zákon připomenout, že tohle se nedělá.

Zdroj: Monika Čírtková