23. 12. 2022

Video článek: Britští lékaři vyzývají k vládnímu vyšetřování mRNA Covid vakcín | Lékaři pro pacienty UK

Od Jan Rzounek

21/12/2022 – Mnoho lékařů ve Velké Británii i na mezinárodní úrovni se stále více zajímá o bezpečnostní profil vakcín proti Covid-19 a pokračující zavádění těchto produktů pro veřejnost, včetně těhotných žen a dětí. Několik lékařů v DFPUK předložilo MHRA několik hlášení o nežádoucích příhodách a podepsali dopisy JCVI, MHRA, RCOG, ministerskému předsedovi a dalším, aby vyjádřili své obavy. Ale zaznamenali malou nebo žádnou odezvu, nebo přijetí opatření.

Proto nyní sestavili video výše, ve kterém sdílejí své individuální pohledy, klinické zkušenosti a vážné etické obavy v naději, že úřady konečně přijmou naléhavá opatření. 

Tím je splněna jejich povinnost, jak je nastíněna Všeobecnou lékařskou radou, aby lékaři okamžitě zasáhli, když zjistí, že je ohrožena bezpečnost pacientů.

V případě jakýchkoli dotazů ohledně DFPUK nebo videa se prosím obraťte na doctorforpatientsuk@proton.me. Další informace a prezentace k tomuto problému naleznete v informacích na naší stránce zdrojů.

Zdroj Lékaři pro pacienty UK: UK Doctors Call For Government Investigation Of mRNA Covid Vaccines


DFPUK Lékaři pro pacienty UK byla založena v září 2022 skupinou lékařů, kteří chtěli vytvořit platformu a bezpečný prostor pro klinické lékaře k diskusi o aktuálních problémech ve zdravotnictví a medicíně. Naše skupina vznikla na základě sdíleného znepokojení nad tím, že jsou přehlíženy základní principy lékařské etiky, jako je přísaha „Nejdřív neubližuj“, respekt k individuální tělesné autonomii a potřeba získat úplný a informovaný souhlas se všemi lékařskými zásahy. Zdroj

RCOG – Royal College of Obstetricians and Gynecologists je profesní sdružení se sídlem v Londýně ve Spojeném království. Její členové, včetně lidí s lékařským vzděláním i bez něj, pracují v oblasti porodnictví a gynekologie, tedy těhotenství, porodu a ženského sexuálního a reprodukčního zdraví. Wikipedia (angličtina)

JCVI – Společný výbor pro vakcinaci a imunizaci radí ministerstvu zdravotnictví Spojeného království ohledně imunizace. Zdroj

MHRA – Agentura pro regulaci léčiv a zdravotních produktů reguluje ve Spojeném království léčiva, zdravotnické prostředky a krevní složky pro transfuze. Zdroj