23. 12. 2022

Video článek: Soňa Peková, „Člověk má jednu takovou strukturu. Jmenuje se svědomí. To svědomí nemá nekonečný objem, neunese tíhu extrémních událostí. Až to svědomí bude přeplněno, ti lidé promluví. I lékaři veřejně promluví.“ | Nadační fond Svědomí národa

Od Jan Rzounek

„Člověk má jednu takovou strukturu. Jmenuje se svědomí. To svědomí nemá nekonečný objem, neunese tíhu extrémních událostí. Až to svědomí bude přeplněno, ti lidé promluví. I lékaři veřejně promluví. Nevím, kdy se to stane, ale bude to mít neuvěřitelné konsekvence a bude to určitě vyžadovat velkou míru schopnosti lidí odpouštět,“ říká Soňa Peková k tématu následků doby nedávno minulé.

Tlak, pod kterým byla v posledních letech ji dle jejích slov nezlomil, nedostal se jí pod kůži. „Zjistila jsem, co všechno dokáže člověk vydržet a vyvzdorovat… A využila jsem tu dobu i jinak. Dostala jsem se k novým sférám zkoumání, k věcem, o kterých jsem předtím ani nevěděla, že existují,“ komentuje vědkyně, jejímž dlouholetým koníčkem je kvantová fyzika a která právě dokončuje překlad poslední knihy Stephena Hawkinga.

V rozhovoru se zamýšlí nad možnou holografickou podobou vesmíru i nad konkrétními morálními výzvami současné doby.

„Lidé by měli začít více vnímat nemateriální rozměr člověka. Ne proto, že jsou Vánoce, ale proto, že se vědomí lidí dostává na vyšší úroveň. Jsou tady věci, které neumíme změřit, ale nemůžeme říct, že neexistují. Uvědomit si, že to není o 3D, je podle mě další krok, který musíme všichni udělat,“ vyzývá.

Část 1.

Rozhovor se Soňou Pekovou jsme rozdělili do dvou částí. Na druhou se můžete těšit ve středu 28. prosince.

Druhou část rozhovoru najdete zde: Soňa Peková: Pokud NEBUDETE plnit úkoly, které překročily nějakou míru nehoráznosti, abyste se jim zalíbili, PROHRÁLI. A my tu hru, kterou tady hrajeme, MŮŽEME vyhrát!

Zdroj: Nadační fond Svědomí národa

Podpořit NFSN: Můžete podpořit ZDE

Rozhovor na YouTube: Část 1. a Část 2.