5. 1. 2023

Musím říct, že Jaroslavu Baštovi jeho včerejší drtivé vítězství v televizní debatě “šesti” přeji. Debatu jsem sledovala, a dovolím si jen pár postřehů | Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

GLOSA: Zvítězil nejhorší řečník 🙂

Musím říct, že Jaroslavu Baštovi jeho včerejší drtivé vítězství v televizní debatě “šesti” přeji. Debatu jsem sledovala, a dovolím si jen pár postřehů:

🇨🇿 Měli být přítomni všichni kandidáti – tento přístup ze strany televize není rovný, ale protekční ve prospěch zbývajících tří. Nechápu proč. Mne by dnes paní Nerudová patrně bavila.

🇨🇿 Moderátorka nebyla názorově nestranná a byla nervózní.

🇨🇿 Přeřeknutí kolegy Hilšera, že USA jsou náš sponzor, opraveno spojenec, bylo úsměvným zpestřením.

🇨🇿 Milým překvapením byl kandidát Karel Diviš tam, kde odpovídal podle svého, ne politicky marketingově.

🇨🇿 Potěšili mne ti, kteří se nebáli říct, že cizí vojska na našem území buď absolutně ne, nebo by o tom museli rozhodnout občané v referendu.

🇨🇿 Jaroslav Bašta byl spolehlivě nejhorší řečník 🙂.

Současně však bez stopy politického marketingu a s klidným úsměvem předvedl obsahově nejvíc v oboru “znalec svého lidu”, a nenechal se rozhodit ani občasným šumem z publika, které z jeho procent začalo být asi nervózní. Je vidět, že jakýkoli marketing nemůže nahradit vlastní mozek a řeč na rovinu. Není podstatné jak, ale co se říká.

A protože vím, jaké je to v přímém přenosu před kamerami, a v sevření okolí tlačící vás k “jedinému správnému názoru”, má za svůj dnešní výkon i výsledek můj obdiv.

Vím a stojím nohama na zemi – podobné průzkumy nelze přeceňovat. Ale mezi šesti zdatnými soupeři nelze 47% ani podceňovat. O to víc by mne zajímal výsledek v případě celé devítky.

O ten nás však televize bezdůvodně připravila.

Ale ona ta protekce může být takticky kontraproduktivní 🙂.

Opticky (zdůrazňuji opticky!!! kvůli kritikům) to totiž může nakonec dopadnout takto – zpráva: kandidáti získali v televizních debatách tuto podporu:

Babiš 33,3 (fikce – každý bude mít podporu cca 1/3)

Nerudová 33,3

Pavel 33,3

Bašta 47,3

A bude to pravda 🤦‍♀️🙂🙂🙂.

Nelíbí? Tak měli pozvat najednou všech devět.

PS: Uvidíme, jak to dá “trojka”.

Zdroj: Jana Zwyrtek Hamplová