24. 2. 2023

Prezidentský kandidát Jaroslav Bašta za SPD, chválí vládu za “nátlak na státy, které se do vyzbrojování tolik nehrnuly?“ | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Cože?

Prezidentský kandidát Jaroslav Bašta za SPD, jehož hlavním středobodem kampaně byl závazek “odvolám vládu”, prohlásil na CNN Prima News, že chválí vládu za “nátlak na státy, které se do vyzbrojování tolik nehrnuly?“

To jako fakt?

Víte, když poslanec vládní strany Dozimetr (dříve známé jako STAN) plácá nesmysly o tom, že dodáváním zbraní na Ukrajinu posilujeme vlastní bezpečnost, tak mě to ani nepřekvapuje, protože tahle politicko-podnikatelská svoloč ještě nikdy nic rozumného nevyplodila. Ale tohle?

To je snad ještě rychlejší obrat o 180 stupňů, než jaký předvedl Fiala!

Já opravdu v tuto chvíli nemám v úmyslu kritizovat kohokoliv z opozice, neboť naším hlavním cílem je pětidemoliční sebranka, která devastuje náš stát každým dnem, ovšem souhlas se zasíláním zbraní na Ukrajinu je pro mě natolik zásadní věc, že to prostě nemohu přejít mlčením. To bych se zpronevěřil všemu, v co věřím a co od prvního dne ozbrojeného konfliktu konzistentně tvrdím.

Pochválit naši vládu nejen za to, že tam ty zbraně dodávala, ale dokonce za to, že tím tlačila na státy, které se do vyzbrojování tolik nehrnuly, to je zcela epický fail, jenž snad nemůže nikdo myslet vážně.

Myslím, že otázku “proč jsem se rozhodl nepodpořit v prezidentské volbě pana Baštu”, jsem včera v Poděbradech slyšel naposledy.

Opakovaně jsem totiž na ni odpovídal, že pan Bašta pro mě není konzistentní, neboť neustále mění své postoje.

Snad už teď všichni pochopil, co jsem tím měl na mysli.

EDIT: Někteří z vás se ptají, jestli ta věta není vytržená z kontextu a že by to chtělo vidět celé. Ujišťuji vás, že já to celé viděl a vytržené z kontextu to není ani trochu. Vřele doporučuji všem, aby se přesvědčili sami.

Zdroj: Jindřich Rajchl