28. 2. 2023

Zrušení daňové slevy na manžele | Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

Vystavme jim už naši tečku 🙏

“Uvažujeme… “ Toto sloveso mne už děsí. Především tím, že je pouze zkouškou, co ještě lidé vydrží… A pak to skutečně přijde… Aktuálně je to “úvaha” o zrušení daňové slevy na manžele… Po řadě předchozích “úvah” tu máme další, asociální krok. Není to jen o penězích. Je to také o rozdělování rodiny, jakoby byli cizí lidé. Po budování generačních hrází “trháme” i manžele… Jakoby neseděli u jednoho stolu… neplatili jedno inkaso…

A musím zopakovat, co říkám konstantně celou dobu – mohu utrácet jen do té míry, na co mám. Naše vláda ale rozdává, jako by náš rozpočet byl bezedný, a pak bere všem. A u toho ještě stačí jako vedlejší produkt dávat najevo, že vztahy mezi generacemi a vztahy mezi manžely, zkrátka rodina, včetně často rodinného živnostenského podnikání formou OSVČ, je jí zcela, ale zcela ukradené. Lepší cestu, jak snížit porodnost, která je pilířem důchodového systému, aby pohledal.

Kladu si už jen otázku, zda tomu, co dělají, tak zoufale nerozumí, nebo dělají grandy s miliardami na východ s heslem “po nás potopa”, nebo je to záměr totálně zlikvidovat pracovitou střední třídu, aby lidé zcela rezignovali a stali se nevolníky těch mocných. Ať je to tak nebo tak, nemají tam už dávno co dělat. Vystavme jim naši tečku.

Za ty lži, kterými všechny krmili, aby je zvolili, si už žádné jiné znaménko nezaslouží. Možná tak ještě za tečkou vykřičník. Aby více zaduněla.

😞😞😞 Je to už opravdu tragické.

11.3.23

Zdroj: Jana Zwyrtek Hamplová