17. 3. 2023

Kauza Matouše Bulíře: Zdechovský se raduje nad jeho zbitím | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Internetem dnes hýbe kauza Matouše Bulíře. Zcela férově přiznávám, že jsme spolu neměli dobré vztahy – on věřil na vojenskou pomoc Ukrajině, já nikoliv. Dost tvrdě jsme se o to přeli. Nicméně nikdy bych mu nepřál jakoukoliv újmu na zdraví, či dokonce fyzický lynč, tak jako „morální velikán“ Tomáš Zdechovský.

Co konkrétně mu Matouš Bulíř provedl, že se tento hrdina z Bruselu, který se umí v maskáčích leda fotit, tak raduje nad jeho zbitím?

Inu, jel na Ukrajinu a vyzval Zdechovského a Cempera, aby udělali to samé. A také řekl pravdu – tedy to, že tam žádná západní technika nedorazila a že ani žádné miliardy poskytnuté z EU (a tedy i z našich kapes) jaksi nejsou na frontě vidět.

To si dovolil na pana europoslance dost, že?

Patrně proto radostně sdílel obrázek zbitého Matouše a evidentně se u toho dobře bavil.

Dosáhl tak zcela nové úrovně morálního dna.

Pan Zdechovský nám naprosto jasně dokázal, že pokud někdo schvaluje páchání násilí vůči svému názorovému oponentovi, respektive se z něj nepokrytě raduje, tak jsou to reprezentanti současné vládní koalice, nikoliv my.

Aspoň už víme, kdo zde podněcuje násilí a agresivitu.

Ve standardní demokracii, ke které se pan Zdechovský tak rád hlásí, by jej média za tento přešlap během 24 hodin donutila k odstoupení.

U nás bude mainstream samozřejmě alibisticky mlčet.

Proto potřebujeme změnu.

Čím dřív, tím líp.

Článek CNN Prima News: Hádka českých bojovníků na Ukrajině. Hrdina dezinformátorů šířil lži, sklidil hněv

Zdroj: Jindřich Rajchl