18. 3. 2023

Dnešní rozhodnutí vlády odeslat naše Migy na Ukrajinu je obyčejná zrada! | Milan Uhrík

Od Jan Rzounek

❗ Dnešní rozhodnutí vlády odeslat naše Migy na Ukrajinu je obyčejná zrada! Zatahování Slovenska do války, je mimořádně vážné ohrožení naší bezpečnosti a obranyschopnosti, prolomení a pošlapání Ústavy SR. Jednoduše ve všech ohledech absolutní chrapounství! 👎

Amerika nechce být přímo zatažena do konfliktu, tak to dělá přes nastrčené užitečné idioty. Zde vidíte, jakou politiku chtějí dělat Heger s Naďem do září, a jakou by chtěli dělat i po září. Nerespektují nic a nikoho! Obešli parlament, obešli diskusi, obešli právníky.

Naď řekl, že nechce zveřejnit právní analýzu, která jim darování Migů umožňuje. Samozřejmě, protože žádnou takovou analýzu nemají! Vědí, že jako odvolaná vláda nemají žádnou oporu v Ústavě. Děsí mě, jak prezidentka Čaputová tomuto všemu jen přihlíží.

My však této zradě Slovenska jen tak nečinně přihlížet nechceme. Proto vyzýváme kolegy z opozice, zejména ze Směru, abychom se obrátili na Ústavní soud s žádostí o předběžné opatření a zastavení předání Migů, dokud o tom řádně nerozhodne Ústavní soud. Hnutí REPUBLIKA na to zatím v NR SR dostatek poslanců bohužel nemá, jinak bychom to udělali už dávno. Čaputová to k Ústavnímu soudu nedá, a vláda už vůbec ne.

Také veřejně prohlašujeme, že pokud bude hnutí REPUBLIKA v příští vládě, tak prosadíme zřízení vyšetřovací komise, která tuto zradu Hegerovy vlády prošetří. Tak jak se nyní v Bruselu prošetřuje nákup vakcín. Nenecháme to tak. Po září to všechno skončí!

Zdroj: Milan Uhrík