20. 3. 2023

Guvernér Floridy Ron DeSantis sdělil naprosto jednoduchou pravdu | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Guvernér Floridy Ron De Santis sdělil v tomto týdnu ve svém rozhovoru pro americká média naprosto jednoduchou pravdu.

„Ukrajina není americkým problémem. Spojené státy mají mnoho životně důležitých zájmů, ale další zaplétání se do územního sporu mezi Ukrajinou a Ruskem není jedním z nich.“

Jak osvěžující, že?

Ovšem kdyby to řekl u nás, tak z něj naše propagandistická média udělají proruského kolaboranta, Vít Rakušan s ním nebude mít slitování a Petr Pavel jej označí za člověka, který chce jen bořit.

Mimochodem od DeSantise je to další z racionálních kroků – poté, co ustanovil speciální soudní tribunál k vyšetřování lží společnosti Pfizer, oznámil Klausovi Schwabovi, že Florida nepřijme ani jediný fantasmagorický nápad z Davosu, a pustil se do tvrdého boje s investičním fondem Blackrock, nám předložil další jasný důkaz toho, že se jedná o nejodvážnějšího a nejracionálnějšího politika současnosti.

Už aby byl prezident.

S ním v Bílém domě se nám všem bude dýchat podstatně líp.

P.S.: Až se mě někdo příště zeptá, jak bych chtěl řídit naši zem, tak pro něj budu mít naprosto jednoduchou odpověď – stejně jako Ron De Santis Floridu.

Řekněte sami – nebyla by to krása?

Zdroj: Jindřich Rajchl


Ronald Dion „Ron“ DeSantis je americký politik za Republikánskou stranu, který je od 8. ledna 2019 guvernérem Floridy. Předtím byl od roku 2013 do roku 2018 jedním z kongresmanů Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických za Floridu. Wikipedie