25. 3. 2023

Zde bych vám chtěl pouze demonstrovat, jak fungují česká média a obrázek, nechť si udělá každý sám | Matouš Bulíř

Od Jan Rzounek

Zde bych vám chtěl pouze demonstrovat, jak fungují česká média a obrázek, nechť si udělá každý sám. (včerejší konverzace s reportérem z iROZHLASU) – už dál nereagoval, proto to zveřejňuji pro případ, že by o mně vznikl článek založený na těchto „faktech„.

Krom jiného se proti mé osobě rozjela celostátní dezinformační kampaň, kdy se média předhání v tom, kdo toho o mně více nalže, aby mě v očích veřejnosti diskreditovala.

Díky tomu, že se jedná o velkou trestní kauzu, se nemohu vyjadřovat, což je důvod proč jsem dosud nepopsal to, jak se vše skutečně stalo, jelikož bych tím mohl narušit vyšetřování.

Děkuji však každému, kdo mě podporuje a je na mé straně a slibuji, že již brzy odhalím další věci.

Nehodlám se vzdát, i když to tak může díky mé neaktivitě vypadat a mnoho lidí, včetně jednoho europoslance v to doufá.

P.S. konverzace s reportérem předtím není důležitá, jelikož se v ní řešila čistě forma případného rozhovoru, proto jsem jí do screenu nezahrnul, bylo to pár vět.


iROZHLAS: Pakliže Vám to nevadí, nějaké otázky jsem dal dohromady zde:

  • Proč jste se rozhodl jit bojovat na Ukrajinu?
  • Kde jste působil? (jaká jednotka, skupina, místo)
  • Jak dlouho jste na místě strávil?
  • Zapojil jste se do bojových operací? O jaká místa šlo?
  • Co pro vás působení na Ukrajině vlastně znamenalo?
  • Jak k vám přistupovali ukrajinští vojáci a další čeští dobrovolníci? Byl tam rozdíl?
  • Proč jste na místě natáčel videa, která se měla stát záminkou k incidentu, který byl následné šířený na sociálních sítích?
  • Proč jste vyzýval k tomu, aby západní země nedodávaly Ukrajině zbraně, když jste sám měl za Ukrajinu bojovat?
  • K čemu z Vašeho pohledu na Ukrajině došlo?
  • Proč následná trestní oznámení? Na koho přesně směřovala? Plánujete ještě podávat další?

Matouš Bulíř: Tohle se obávám, že nemá cenu, když mi podsouváte něco, co jsem neřekl, případně to vytrháváte z kontextu, či si ho tam dodáváte: – Proč jste vyzýval k tomu, aby západní země nedodávaly Ukrajině zbraně, když jste sám měl za Ukrajinu bojovat?

Můžete mi odcitovat část z onoho videa, kde vyzývám k tomu, aby Západ nedodával Ukrajině zbraně? Já naopak ve videu říkám a to zcela JASNĚ, že pokud Ukrajině máme něco posílat, ať jsou to zbraně.

Viděl jste vůbec to video, nebo mě řešíte z pohledu všech těch dezinfo článků, které vznikají na můj účet a tvrdí, že jsem řekl něco, co jsem NIKDY neřekl!? Je mi smutno z tohoto stylu novinařiny…

iROZHLAS: A právě toto byste měl možnost v případném rozhovoru vysvětlit, pakliže je to vytrženo z kontextu. Ale na to by byl nejlepší rozhovor alespoň telefonický, ne abychom si dopisovali.

Matouš Bulíř: Nezlobte se na mě, ale vysvětlit? Co bych měl vysvětlit? Že o mně vy jako novináři píšete nepravdy, protože buď úmyslně a nebo z důvodu šlendriánu, se nepodíváte ani na video, které je tím, co se řeší a od kterého vše začalo?

Nezlobte se na mě Tomáši, ale vy jste si to video ani nepustil. Od začátku konfliktu jsem na straně Ukrajiny, ne však nekriticky. Zažíval jsem hodně ústrků a mnohdy i silné nenávisti od lidí, kteří jsou na straně Ruska, za to co jsem psal, a pak přijdete vy, média, a během pár dní stvoříte „Matouše Bulíře proruského dezinformátora a lidé vyhrožují smrtí mně i mé rodině.

Nemám to však za zlé jim, ale vám, médiím, protože oni vám věří.

Zdroj: Matouš Bulíř