30. 3. 2023

Pane premiére, bylo by to krásné, kdyby to, co říkáte, byla pravda | Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

Použiji větu, kterou jsem řekla jako svou první v Senátu, když jsem tehdy komentovala jiné vystoupení Petra Fialy – “Pane premiére, bylo by to krásné, kdyby to, co říkáte, byla pravda.” A skutečně pak musel přiznat, že si tu “pravdu” poněkud upravil.

Teď je to v případě aut “v bleděmodrém” úplně to samé. Včera se nic významného nezměnilo. Nadále platí, že klasická auta jezdící na benzin a naftu mají být zakázána v roce 2035. Vyrábět má být povoleno jen ta auta, která budou “uhlíkové neutrální”.

Ekonomicko-sociální automobilový experiment, jehož obětí mají být občané EU, pokračuje. Proto nechápu jakékoli důvody radosti – je to pouze textová kamufláž na lidi. Měli bychom se vší razancí, které jsme schopni, říct všem těmto zeleným pokusům dost, než nás zničí.

A tvůrci té hrůzy – akademici typu Petra Fialy, jsou viníky. A ještě se nám nestydí takto lhát. Chápu, že lidé jako já, kteří to nahlas řeknou do mikrofonu v Senátu a kdekoli jinde, jim nejsou po chuti.

S těmi auty (a nejen s těmi) se proboha už probuďte🙏🙏🙏🤦‍♀️ Naslouchejte lidem, kteří tomu opravdu rozumí. Počínaje třeba farmáři, kteří rozumí přírodě a zemědělství. A konče těmi výrobci aut, kteří rozumí technice. Evropa nesmí být obětí intelektuálních pokusů, o nichž se jen krásně hodiny a hodiny mluví. Ale jinak jsou zničující, protože jsou proti logice a zákonitostem přírody, trhu, rozumu…

Zdroj: Jana Zwyrtek Hamplová