1. 4. 2023

Při videoprojevu Volodymyra Zelenskeho se všech 31 poslanců strany FPÖ zvedlo a opustilo sál | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Při videoprojevu Volodymyra Zelenskeho v rakouském parlamentu se všech 31 poslanců strany FPÖ zvedlo a opustilo sál. Rozhodli se tak proto, že vystoupení ukrajinského prezidenta považují za ohrožení neutrality své země.

Na svých křeslech nechali plakáty s nápisem “místo pro mír, místo pro neutralitu”.

Jsem rád, že i v zemi našeho jižního souseda je tolik chcimírů, kteří odmítají válečnou hysterii šířenou mediální propagandou ze všech myslitelných kanálů.

Dokazuje to fakt, že tato strana předsedy Herberta Kickla v posledních měsících masivně posiluje a v průzkumech už se dostala na první místo mezi všemi rakouskými politickými subjekty.

Když jsem hovořil o důsledném prosazování národních zájmů bez ohledu na jakékoliv tlaky ze strany světových velmocí, tak tohle je přesně to, co jsem měl na mysli.

My v PRO zastáváme zcela stejnou pozici. Nechceme, aby Česká republika byla jakýmkoliv způsobem vtahována do tohoto vojenského konfliktu.

Ne, není to postoj proruský, je to postoj, jenž je v bytostném zájmu našich občanů.

Pokud půjdete s námi, tak se neodvolatelně zavazujeme, že budeme ve vztahu k válce na Donbasu zastávat zcela totožnou pozici, jako FPÖ, Fidesz nebo Ron DeSantis.

A neuhneme v tom ani o centimetr.

I my totiž chceme, aby Česká republika byla místem pro mír.

Zdroj: Jindřich Rajchl


FPÖ – Svobodná strana Rakouska je politická strana v Rakousku. V letech 2017–2019 byla koaličním partnerem Rakouské lidové strany v první vládě kancléře Sebastiana Kurze. FPÖ byla v této vládě zastoupena mj. vicekancléřem, předsedou strany Heinzem-Christianem Strachem. FPÖ je stranou s prvky národního konzervatismu. Wikipedie

Herbert Kickl je rakouský politik za Svobodnou stranu Rakouska, jejíž je od 19. června 2021 předsedou. Od 18. prosince 2017 do 22. května 2019 byl ministrem vnitra v první vládě Sebastiana Kurze. Wikipedie

Fidesz – Maďarská občanská unie, zkráceně Fidesz, je parlamentní pravicová politická strana v Maďarsku, která od svého vítězství ve volbách v roce 2010 vládne maďarské politické scéně jako dominantní vládní strana, která od roku 2010 sama disponuje v maďarském parlamentu absolutní většinou a za pomoci své dlouhodobé … Wikipedie

Ronald Dion „Ron“ DeSantis je americký politik za Republikánskou stranu, který je od 8. ledna 2019 guvernérem Floridy. Předtím byl od roku 2013 do roku 2018 jedním z kongresmanů Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických za Floridu. Wikipedie