3. 4. 2023

Ministryně války, Jana Černochová, si užila šikany pana Svobody | Jiří Mašek

Od Jan Rzounek

Zdravím všechny,

ministryně obrany, která se dlouhodobě chová jako ministryně války, Jana Černochová, je bezesporu největší ministr – fanatik ve své funkci v této vládě, nikdo z těch ostatních v 5K vládě, bohužel takové nasazení nemá. 🙄

❌ Doufám, že si s úsměvem svým vlastním, užila šikany pana Svobody za vyjádření svobodného a jistě relevantního postoje, když tlumočil oficiální postoj MOV a vyslovil s ním souhlas.

❌ Neznám nikoho jiného, kdo by si udělal tablo s mrtvými vojáky anebo, kdo by v takové funkci ukazoval, jak mu vyjíždí tank z kabelky, ale budiž.

🌑 Asi jí to válčení dělá dobře, a to je ten problém.

Nejsme v míru a paní ministryně projevuje neadekvátní reakce. Vzpomeňme si na unáhlenou reakci na ukrajinskou raketu, která spadla do Polska a paní ministryně chtěla okamžitě vojensky reagovat, protože byla přesvědčena, že jde o raketu Ruské federace.

🌑 Ano, v součtu to už je na psychiatra.

🌑 Já pořád nějak nechápu, čím se Svoboda tak provinil a co měl jako popírat?

🌑 Nikde jsem nečetl, že by řekl, že souhlasí s válkou, zabíjením nevinných lidí. Nikde nic takového neschvaluje.

Tak jen doufejme, že nás všechny za čas nepošle naše ministryně války Černochová na cvičení … na Libavou, protože si dovolíme mít názor. 😡

❌ Nebo mi zase pošle doporučený dopis s výhrůžkou za TW, ve kterém jsem ji kritizoval za vyhlášení nákupu amerických stíhaček 5. generace jako rozhodnutí mimo realitu ekonomiky České republiky?

Svoboda byl do ČT pozván, aby se vyjádřil k aktuálnímu postoji MOV, který připouští účast těchto sportovců pod neutrální vlajkou.

🌑 O schvalování zájmů Ruska ve válečném konfliktu tam nebyla řeč.

🌑 Tak kde je problém?

🌑 Že se jasně nevyjádřil?

Lukáš Pollert, také olympijský vítěz napsal cituji: „Tak jako u dopingu se zpětně braly medaile americkým a ruským vítězům, budeme je brát v kontextu zabíjení lidí. Nemyslím si, že život Ukrajince je cennější než život jiného člověka. Například Ujgura, Srba, Iráčana, Kurda, Syřana, Severokorejce, Jemence, nebo novináře ze Saúdské Arábie. Který stát je bez viny atd…“

❌ Že do sportu politika nepatří, to je pravda.

Tu tam vnesla ministryně Černochová, poté co začala vyvádět a uspokojila tak svoji bublinu podporovatelů, kteří ji za to budou nosit na ramenou. Ale většinu lidí ne, v těch to vzbuzuje oprávněné obavy o možnost ještě říci svůj názor.

🌑 A světe div se … Černochové by nakonec nevadilo, kdyby konec bojů na Ukrajině zprostředkovala Čína. To dnes připustila v OVM, možná i pod tlakem veřejnosti, která kritizuje její „pochopení “ pro dlouhodobou podporu, která prolonguje válečný konflikt.

❌ Dnes řekla v ČT, že klíčové je, aby konflikt skončil co nejdříve.

❌ Tak možná si konečně všimla, že již na konci března před více než rokem jsme odhlasovali ve sněmovně usnesení, kterým jsme zavázali vládu k mírovým krokům.

❌ To, to trvalo.

❌ Tak, že by?? Uvidíme.

Další dnešní prohlášení Černochové v OVM, že našim občanům v České republice, ani při použití taktických atomových zbraní na Ukrajině, nic nehrozí, myslím občany neuklidnilo, ba naopak vyděsilo.

🌑 No, mě osobně z toho, že nás na takový scénář připravuje, tak trochu naskakuje husí kůže.

🌑 A jak s tím vším jde dohromady, že tatáž ministryně chce od Izraele nakupovat rakety dlouhého doletu?

🌑 Ty budeme někam střílet my, nebo Ukrajinci?

🌑 Tak myslí to s podporou mírové iniciativy Číny vážně?

Kdyby byl mír, tak by její tah na branku, kterým prosazuje zájmy AČR, stál za pochvalu a snad i potlesk na otevřené scéně. Armáda byla skutečně dlouhodobě poddimenzována.

❌ Tak chceme mír, nebo válku, paní ministryně?

No tak to gratuluji. Místo jednání pořádně přikládáte do kamen …

Zdroj: Jiří Mašek