15. 4. 2023

Učili byste se rusky? | Česká televize

Od Jan Rzounek

Učili byste se rusky? 🇷🇺

Když Eliška Varmužová podávala přihlášku na univerzitu, ruská invaze na Ukrajinu ještě nezačala. Ani propuknutí konfliktu v ní ale přesvědčení o studiu ruštiny neoslabilo.🎓 Obecný zájem o studium ruštiny ale klesá. Dokládají to čísla uchazečů, kteří se hlásí na Masarykovu univerzitu v Brně. Oproti loňskému roku o ně má zájem jen zhruba třetina uchazečů.

Odkaz na FB: Učili byste se rusky?

Pozn.red.: v první řadě je až neuvěřitelné, že tato reportáž byla vytvořena Českou televizí. Zřejmě se povedlo nějakému proruskému trollovi proniknout přes dřeň byrokracie a infiltrovat řady války chtivých pětikoaličních fanatiků. Ale ať je to tak nebo tak, jsem rád že Česká televize, která je pro většinu lidí posvátná, uveřejnila takovouto reportáž, která dokáže zmírnit tlak ve společnosti. Čím víc budeme oddělovat politiku od běžných lidí, kteří nemají možnost žádným způsobem ovlivnit dění ani na bojišti ani v parlamentech, tak tím se nám všem bude lépe dýchat.

P.s. nemůžu si odpustit rýpnutí ve smyslu, že se zde neustále mluví o tom, že konflikt trvá „teprve“ od února minulého roku. Na Euromajdan z roku 2014, který byl hnán (jak by řekli covidisti: naboostrován) americkou vládou už asi všichni zapomněli. Takže se tam nevede válka rok, ale 9 let! Ale teď je to jednoduše módní trend.

Zdroj: Události Brno


Euromajdan byla série masových demonstrací na Ukrajině trvajících od listopadu 2013 do února 2014, které vedly ke svržení proruského prezidenta Viktora Janukovyče a vzniku prozatímní vlády. Wikipedie