18. 4. 2023

Pane prezidente, do důchodu jste šel v 56 letech, přitom chcete prodloužení na 68 | Jiří Mašek

Od Jan Rzounek

Vážený pane PREZIDENTE,

dokážu pochopit, že hned po předávání cen ANDĚL máte starost o rozpočet, ale doporučuji začít hlavně u sebe a u své VLÁDY!

Není určitě fér, když se po celoživotní práci a odvodech do státního rozpočtu, senior dozví z úst svého prezidenta, že žije na dluh. Přitom by hlavně vláda, parlament a senát, nakonec i prezident, měli začít u sebe.

🌑 To má být VAŠE a VAŠÍ vlády priorita.

Než takto poselstvím a názory na tiskové konferenci vzkážete něco národu, zkuste raději začít na jedné straně u sebe a současně se podívat na problém očima standardního důchodce.

🌑 Do důchodu jste šel v 56 letech, přitom vyslovujete souhlas s prodloužením věku odchodu do důchodu o několik let později, než je současný standard, 65 let.

❌ Mnoho lidí by také rádo šlo do důchodu v 56 letech, že?

🌑 Sám pobíráte od 56 let generálské výsluhy a nedávno jste přitom podepsal zákon ke snížení valorizace starobních důchodů i když jste měl možnost tento, možná protiústavní zákon, vetovat.

❌ Neudělal jste nic.

🌑 Plat, který pobíráte k výsluhám jako PREZIDENT, byl také významně navýšen o desetitisíce, a to skokově a jednorázově.

❌ Stěžoval jste si? Ne.

Pokud vládní představitelé, poslanci, senátoři, a nakonec i vy, pane prezidente, podnikáte opakované dálkové cesty po exotických krajích, které republice přinášejí někdy jen ostudu a zbytečně vysoké výdaje, potom není správné společnost rozdělovat a ukazovat na seniory jako na ty, kteří způsobují státní dluh či že žijí na dluh ostatních. 😡

🌑 Naši rodiče i moji vrstevníci si to opravdu odpracovali.

Děkuji moc, že se k tomu postavíte jako chlap a představíte nám, v nejbližší době, úspory, které provedete na Hradě a také vaše osobní kroky, kdy půjdete všem příkladem.

Děkuji moc a přeji krásný den.

Zdroj: Jiří Mašek