20. 4. 2023

Vláda Petra Fialy, je nejhorší od dob kabinetu Petra Nečase

Od Jan Rzounek

Politologové už si v poslední době dávají velký pozor na průzkumy oblíbenosti, které si nechávají vytvářet politické strany. Například u ODS se průzkum vs realita absolutně minul. Důvodem samozřejmě byly předvolební sliby.

Nynější vláda například slibovala, že ušetří 200 miliard. Vláda slibovala, že zatočí s inflací. Vláda slibovala, že zatočí s rostoucím rozpočtovým schodkem.

A za necelé tři měsíce zde máme schodek 170 miliard, kdy vláda musí sehnat 300 miliard na dorovnání celkového schodku. Inflace je třetí nejvyšší v Evropě.

Záhadou tak zůstává, když měl ČEZ nadměrný 200 miliardový zisk – kdy česká vláda je majoritním vlastníkem -, jak je možné že pracujeme s největším schodkem a inflací od roku 1989?

Ale není se vlastně co divit, když vláda rozhazuje peníze ze státní kasy všude kde může a nesnaží se o žádné reálné škrty. Jako je například snížení vládních úředníků, kterých je tolik, že by to stačilo na stát o 50ti milionech obyvatel.

Jediné co uměla seškrtat je valorizace důchodů, která důchodcům náleží ze zákona! Vyzbrojovat Ukrajinu nad rámec českých možností. Dotovat nesmyslné projekty přes Českou poštu. Objednat si stíhačky za sto miliard. Zafinancovat Mendelovu univerzitu (Danuše Nerudové) dvěma miliardami korun. Uspořádat Evropský summit za miliony. Nechat poslance létat po celém světě soukromým vládním letadlem. Vystrojovat si okázalé hostiny za desítky milionů. Zvýšili si platy dle platné ústavy (která však pro důchodce neplatila). Používají peněz daňových poplatníků k pokrývání vlastních soukromých záležitostí a designování kanceláří. Dokázali zvýšit daně a prodávají nám předraženou elektřinu za 10 Kč za kWh (v roce 2022 to bylo 16 Kč za kWh), kterou sami vyrábíme za 50 haléřů kWh. A mimo jiné jí máme nejdražší v Evropské unii!


Petr Nečas je bývalý český politik. Od června 1992 do srpna 2013 byl občanskodemokratickým poslancem, nejdříve v České národní radě a poté v Poslanecké sněmovně Parlamentu. V letech 2006–2009 zastával posty místopředsedy vlády a ministra práce a sociálních věcí v první i druhé vládě Mirka Topolánka. Wikipedie

ODS, TOP 09 a Věci veřejné – Vzhledem k tomu, že koalici tvořily právě tyto tři strany, k jejichž podpoře se předtím přihlásil podnikatel Zdeněk Bakala, je někdy nazývána Bakalova koalice. Někteří ji pak kvůli svým rozčarovaným nadějím, které do nové pravicové vlády vkládali, nazvali vládou národního zklamání.

Proti vládě se 21. dubna 2012 konala velká demonstrace, organizovaná odbory. Podle organizátorů se jí zúčastnilo 120 tisíc lidí.