24. 4. 2023

Reflex: tuctový mainstreamový časopis zparchantělé ODS | Petr Štěpánek

Od Jan Rzounek

Časopis Reflex kdysi býval časopisem, kde se čtenář mohl dočíst něco jiného, než produkoval zdejší uniformní mediální hlavní proud. Samozřejmě, jak šel čas, i v případě Reflexu, prosím neplést se stabilně žalostným Respektem, se střídala jeho lepší a horší období, to podle toho, jak se měnilo redakční obsazení a osoba šéfredaktora, ale vždy tu bylo něco navíc. Jenže i tohle už skončilo.

Posledními záchvěvy originality byly donedávna úvodníky šéfredaktora Marka Stoniše, ale i to s jeho odstraněním z čela redakce zmizelo.

Zbyl tuctový mainstreamový časopis, možná spíš tiskový orgán zparchantělé ODS, který se stejně jako zbytek zdejšího hlavního mediálního proudu vyžívá v adoraci zoufalé pětikoalice a v nenávistných útocích na všechno ostatní. S nástupem profláklého Viliama Bucherta, spolucestujícího Markéty Pekarové Adamové na Tchaj-wan, do šéfredaktorského křesla dokonáno jest.

Tohle fakt nemám zapotřebí. Po 30 letech jsem zrušil předplatné. Sbohem!Zdroj: Petr Štěpánek


Viliam Buchert se narodil 25. dubna 1960 v Banské Bystrici. Vystudoval během let 1979 až 1983 Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Po vojenské prezenční službě v letech 1984 a 1985 začal pracovat jako redaktor časopisů v tehdejší Ústřední radě družstev.