25. 4. 2023

Ve světě se vytváří nový Světový Řád | Ján Cogan

Od Jan Rzounek

❌ Zatímco primitivní Slovenská vláda s Evropskou unií řeší Ukrajinu, ve světě se vytváří nový Světový Řád. Před více než rokem jsem poukázal co se stane zavedením Sankcí vůči Rusku❗️ V krátkosti co se stalo:

👇👇👇

🔥 Zimbabwe se chce připojit ke skupině BRICS.

📌 Země brzy zavede digitální měnu krytou zlatem ke stabilizaci své měny ve snaze snížit závislost na Americkém dolaru.

📌 Globální těžební společnosti působící v Zimbabwe jsou od 2022 povinny platit část svých licenčních poplatků v rafinovaném kovu namísto hotovosti.

📌 Země BRICS nebo země, které se chtějí připojit, hromadí zásoby zlata.

📌 Čínský Juan poprvé nahradil americký dolar jako nejvíce obchodovanou měnu v Rusku.

📌 Rusko a Bolívie se dohodly na novém systému obchodních transakcí s cílem upustit od amerického dolaru a eura a místo toho provádět mezinárodní obchodní transakce s použitím ruského rublu a bolivijských bolivianos.

„Finanční operace je nyní možné provádět v národních měnách. Byly otevřeny přímé korespondenční účty v rublech a bolivianech mezi Gazprombank a Union, největší bolivijskou státní bankou,“ To usnadní práci ruským firmám na andském trhu, který zahrnuje Bolívii, Kolumbii, Ekvádor a Peru.

📌 Indické ministerstvo zahraničních věcí oznámilo, že jejich obchodní dohoda s Malajsií bude uzavřena v indických rupiích. Indie a Bangladéš souhlasily s vyrovnáním transakcí ve svých vlastních měnách. Indie tvrdí, že s určitými zeměmi vyrovná obchod v indických rupiích, a ne v amerických dolarech. Indie těží z odpoutání pozornosti Západu od války na Ukrajině.

📌 Ropní giganti Saúdská Arábie a Írán by se chtěli připojit k partnerství BRICS. Saúdská Arábie začátkem roku uvedla, že je otevřena vyrovnání obchodu v jiných měnách než USD.

📌 Malajsijský premiér navrhuje, aby „asijský měnový fond“ snížil závislost na americkém dolaru.

📌 Údaje MMF (fond peněžního trhu) ukazují, že Rusko má nyní 33% všech rezerv v čínských jüanech. Čína a Rusko se dohodly na používání čínského jüanu jako zúčtovací měny. Ruské společnosti v loňském roce vydaly dluhopisy v jüanech v hodnotě více než 7 miliard dolarů.

📌 Prezident Keni říká občanům, aby se zbavili amerických dolarů.

📌 Čínský Juan poráží euro a stává se druhou největší Brazilskou měnou v devizových rezervách.

📌 Čína a Brazílie se dohodly, že k vyrovnání obchodu budou používat čínský Juan, a ne americké dolary.

📌Saúdská Arábie zvažuje přijetí čínského Juanu za prodej ropy. Saúdská Arábie oznámila obchodní alianci s Čínou, Ruskem, Indií, Pákistánem a 4 asijskými zeměmi, aby snížila závislost na Americkém dolaru❗

📌 Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika (BRICS) oznámily vývoj nové měny.

📌 Rusko zvažuje používání čínského Juanu jako rezervní měny.

📌 Čína a Francie dokončily první obchod s LNG v jüanech.

📌 Vysoká inflace a bankovní krize vyvíjejí na USD ještě větší tlak.

📌 Procento světových rezerv v amerických dolarech kleslo ze 72% v roce 1999 na současných 59%. „Ostatní“ měny, včetně čínského jüanu, vzrostly ze 4% na 10%.

❌ Přibližně 24 zemí má zájem vstoupit do BRICS❗️

Zdroj: Ján Cogan