3. 5. 2023

Brusel je centrem veškerého dobra a inteligence | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Včera o nás opět napsali na Novinkách.

Docela fajn článek – až tedy na úplný závěr, kdy si opět neodpustili zeptat se na názor politologa Miloše Gregora (ano, to je ten fešák, jehož zásadní neznalost jsem obnažil kdysi v debatě na Primě), jenž nás označil za „extrémisty a radikály„.

Už se tedy neobtěžoval vysvětlit, proč k takovému závěru došel. Asi prostě proto, no!

Silně mi to připomíná jiný výplod jiného podobného pseudointelektuála, jenž prohlásil, že „Rajchl slibuje lidem nesplnitelné věci – jako například nízké daně či svobodu slova“. De facto tím uznal, že v naší zemi svoboda slova už není. Ovšem taková úvaha by byla na tohoto akademika asi příliš složitá. Přece jen chtít zapojit vlastní mozek od člověka, kterému je několik let denně vštěpováno, že Brusel je centrem veškerého dobra a inteligence, to by ode mě asi byl příliš ambiciózní požadavek. 🙂

Nicméně když to tak vezmu kolem a kolem, tak měl pan Gregor vlastně pravdu – chtít, aby česká vláda pracovala pro české občany, a nikoliv pro Brusel, Washington či Kyjev, lze v podstatě považovat v současné době za extrémní až radikální.

Tito eurohujeři to tak totiž skutečně vnímají.

Dovolím si je ale ujistit, že z našich extrémních a radikálních požadavků spočívajících v zajištění nízkých cen energií, důstojných důchodů, rovnosti občanů před zákonem, svobody slova či bezpečnosti a míru pro naši zem skutečně nehodláme ustoupit.

V tom můžu Gregora i všechny další pomazané hlavy, co ještě nikdy nevytáhli paty ze svého politologického skleníku, naprosto bezpečně ujistit!

Zdroj: Jindřich Rajchl


Miloš Gregor – Vystudoval politologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, studijní specializaci Volební studia a politický marketing. Ve své disertační práci se věnoval brandingu politických stran v České republice.