3. 5. 2023

Rakušanův banán, Lipavského klaun, Fialova matika, Pavlova PR cesta, Válkovy čakry, Hřibův šikanózní pojem reality a Český dluh | Marek Stoniš

Od Jan Rzounek

Vybírám pár scének z nekonečné telenovely „Tak si tady žijeme“:

Ministr vnitra Vít Rakušan rozdával v senegalské nemocnici tamním nemocným banány v igelitu a oznámil, že Afrika je důležitá pro evropský mír.

Český ministr zahraničí Jan Lipavský nazval ruského ministra zahraničí Lavrova klaunem a odcestoval do USA řešit bezpečnost “v Indo-Pacifiku”.

Premiér-konzervativec Fiala se veřejně přiznal, že je na jedné lodi i vlně s Piráty, zkritizoval Eurostat, který tvrdí, že máme nejdražší plyn v Evropě s tím, že čísla nesedí, a Eurostat mu odpověděl, že sedí.

Prezident Pavel si nejprve spletl Merkur s Plutem, následně se nechal dovézt svým luxusním sedmičkovým BMW k liberecké zastávce MHD, nastoupil do tramvaje a odjel na setkání s občany. Poté nasedl do vlaku a odcestoval se slovenskou prezidentkou Čaputovou na tajnou cestu na Ukrajinu, odkud se do Prahy veřejně vrátil letadlem.

Ministr zdravotnictví Válek reagoval na nedostatek antibiotik pro děti, že v půlce května už jich v lékárnách bude více, a léčit děti pomůže také teplé počasí, mezitím ovšem meteorologové oznámili, že květen bude studený.

Pražský pirátský náměstek primátora Hřib, který se před časem veřejně posmíval občanské demokratce Alexandře Udženiji, že je balkánského původu, zkritizoval na sociálních sítích konzervativce, že šikanují ženy a nejsou gentlemani.

Český dluh veřejných financí stoupl za posledních dva týdny zhruba o dalších 14 miliard korun.

Pozn. red.: Titulek článku napsal Jan Rzounek

Zdroj: Marek Stoniš


Alexandra Udženija je česká politička česko-srbského původu, obchodní manažerka a finanční ředitelka, od roku 2010 zastupitelka hlavního města Prahy, mezi lety 2010 a 2013 radní a od roku 2023 náměstkyně primátora hlavního města, od roku 2021 starostka městské části Praha 2, v letech 2016 až 2020 byla první … Wikipedie