6. 5. 2023

EU odkoupí 3000 farem s „nožem na krku“ | Ján Cogan

Od Jan Rzounek

❌ 🆘 🔥 🇪🇺 EU dala nizozemské vládě zelenou, aby odkoupila 3000 farem, nabídla jim 120% tržní hodnoty, čímž je „motivovala„, aby prodávali „dobrovolně“ (pokud tak neučiní, budou později vyvlastněni)❗️

Jo, a nebude jim dovoleno začít znovu jinde v EU.

Zemědělcům přiloží nůž na krk. Neobnoví licence s vědomím, že mnozí si to vezmou z čistého zoufalství.

Je vůbec legální zakázat jim začínat znovu jinde v EU⁉️

Toto chceme na Slovensku⁉️Text z fotografie: Systém LBV plus ve výši 975 milionů EUR bude otevřen pro takzvaná místa rozmnožování emitující špičkové zatížení, která ročně vypouštějí vysokou úroveň dusíku stanovenou jako minimální úroveň. Jako režim LBV bude otevřen i pro zemědělce, kteří chovají dojnice, prasata a drůbež, a kromě toho pro zemědělce, kteří chovají telata. V rámci tohoto opatření bude mít pomoc i formu přímých grantů na kompenzaci ztrát až do výše 100 %, které vzniknou zemědělcům, kteří se rozhodnou zavřít svá místa rozmnožování, zejména v souvislosti se ztrátou výrobních práv, jakož i náklady na demolice. Pokud jde o ztrátu výrobní kapacity, mohou v rámci režimu LBV plus dotčení zemědělci obdržet kompenzaci až do výše 120 %. V rámci programů příjemci zaručují, že uzavření jejich produkční kapacity je definitivní a nezvratné a že nezačnou stejnou chovnou činnost jinde v Nizozemsku nebo v rámci EU.

Zdroj: Ján Cogan


Program LBV a LBV plus, budou muset zemědělci souhlasit s tím, že definitivně a nevratně uzavřou své výrobní kapacity a nezahájí stejnou chovatelskou činnost na jiném místě v Nizozemsku.