10. 5. 2023

Ženíšek a Rudá armáda | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Pan poslanec Ženíšek se rozhodl veřejně ztrapnit výrokem, že Rudá armáda neosvobozovala, ale pouze dobývala, a že tedy o nějakém dni osvobození nemůže být ve vztahu k Sovětům ani řeč.

Asi by bylo vhodné, aby si pan poslanec zopakoval učivo dějepisu pro základní školy, zejména pak kapitolu o Jaltské konferenci, kde si své sféry vlivu rozdělovaly všechny vítězné mocnosti.

Ale především by si měl před tím, než příště otevře pusu, uvědomit, že nebýt Rudé armády, tak by tady dnes patrně nebyl ani on ani jeho rodina.

Snaha dnešních progresivistů přepisovat naše dějiny je stejně naivní jako snaha o totéž ze strany komunistických soudruhů před rokem 1989.

Ale ona se vlastně dnešní TOP 09 od předlistopadových soudruhů v podstatě v ničem neliší. Takže se ani není čemu divit, že se uchyluje ke stejně směšným praktikám a naivně lživým výrokům.

Pochopil jsem v životě ledacos, včetně Einsteinovy teorie relativity. Ale to, jak může někdo ještě volit tuhle lžipartaj, to mi fakt hlava nebere.

Zdroj: Jindřich Rajchl


Marek Ženíšek je český politik a politolog, v letech 2009 až 2019 místopředseda TOP 09, v letech 2013 až 2017 a znovu od roku 2021 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, v letech 2006 až 2010 zastupitel městského obvodu Plzeň 3, bývalý náměstek ministra spravedlnosti ČR a bývalý 1. náměstek ministra zdravotnictví ČR. Wikipedie