15. 5. 2023

George Bush rozpoutal 2 obrovské války trvající 10 a 20 let. Statisíce mrtvých pro nerostné bohatství

Od Jan Rzounek

V říjnu 2002 udělil Kongres Bushovi pravomoc rozhodnout, zda zahájí jakýkoli vojenský útok v Iráku. Válka v Iráku začala 20. března 2003, kdy USA, připojené Spojeným královstvím, Austrálií a Polskem, zahájily bombardovací kampaň „šok a hrůza“.

V létě 2014 zahájil Islámský stát vojenskou ofenzívu v severním Iráku a vyhlásil celosvětový islámský chalífát, což vedlo k operaci Inherent Resolve, další vojenské reakci Spojených států a jejich spojenců. Podle studie americké armády z roku 2019 se Írán ukázal jako „jediný vítěz“ války.

Válka v Afghánistánu byl konflikt trvající od 7. října 2001 do 15. srpna 2021. Začal jako součást Operace Trvalá svoboda, která byla odpovědí Spojených států, Spojeného království a dalších 45 států na teroristické útoky 11. září 2001.

Konflikt nakonec skončil ofenzivou Talibanu v roce 2021, která svrhla islámskou republiku a obnovila islámský emirát. Jednalo se o nejdelší válku ve vojenské historii Spojených států, která předčila délku vietnamské války (1955–1975) přibližně o 6 měsíců.

USA byly, jsou a budou vždy stát, který drancuje cizí území pro nerostné bohatství a plné využití zbrojního průmyslu. A nakonec těch konfliktů je tolik, že i samotný George Bush si plete Irák s Ukrajinou. A hlavně se sám doznal k tomu, že i jeho invaze do Iráku byla neopodstatněná a brutální. Jak sám naznačuje ve videu ohledně Ukrajiny.

Chytří sice vědí už teď, ale až teprve historie ukáže do jaké míry je viníkem ukrajinsko-ruského konfliktu Amerika?!


George Walker Bush je bývalý 43. prezident Spojených států amerických, člen Republikánské strany, pocházející z prominentní rodiny Bushů. Mezi dalšími vlivnými členy této rodiny jsou jeho děd, senátor Prescott Bush, jeho otec George H. W. Bush, 41. prezident USA, a jeho bratr Jeb Bush, ex-guvernér státu Florida. Wikipedie