Soudce povoluje výpovědi Fauciho, Jen Psaki a dalších vysoce postavených Bidenových úředníků v případě „tajně dohodnutého vztahu“ mezi administrativou a společnostmi sociálních médií s cílem „cenzurovat svobodu projevu“

  •  Americký okresní soudce Terry Doughty vyhověl žádosti vedené generálním prokurátorem Missouri Ericem Schmittem a generálním prokurátorem Louisiany Jeffem Landrym
  • Žaloba tvrdí, že Bidenova administrativa aktivně spolupracovala se společnostmi sociálních médií a povzbuzovala je k cenzuře „nepříznivých“ názorů a porušovaly práva těchto jednotlivců podle prvního dodatku
  •  Anthony Fauci, Jen Psaki, bývalý tiskový mluvčí Bílého domu, zvláštní agent dohledu FBI Elvis Chan, mimo jiné, budou sesazeni
  •  Před pátečním příkazem dal soudce Bílému domu 21 dní na to, aby tak učinil
  • Zrušil pokus ministerstva spravedlnosti využít výkonné privilegia
  • Doughty rozhodl, že exekutivní výsada se nevztahuje na externí komunikaci úředníků Bílého domu

Zdroj k článku: Obrovský americký zločin vlády byl odhalen | Tomáš Špaček

Federální soudce nařídil, aby byl Dr. Anthony Fauci a několik dalších vysoce postavených Bidenových úředníků sesazeni kvůli údajné tajné dohodě vlády se společnostmi sociálních médií za účelem „cenzurovat svobodu projevu“.

V pátek soud vyhověl žádosti generálního prokurátora státu Missouri Erica Schmitta a generálního prokurátora Louisiany Jeffa Landryho, oba republikáni.

Oba obvinili Bidenovu administrativu, že „spolupracovala ruku v ruce“ s giganty sociálních médií na „cenzuře“ zpráv, které negativně odrážejí Bílý dům, a nazvali to „ohromný útok na náš první dodatek,“ uvádí zpráva.

Žaloba tvrdí, že Bidenova administrativa aktivně spolupracovala se společnostmi v oblasti sociálních médií a povzbuzovala je k cenzuře „nepříznivých“ názorů a řečníků v rozporu s právy těchto jednotlivců podle prvního dodatku.

Ve svém rozhodnutí americký okresní soudce Terry Doughty tvrdil, že Fauciho předchozí veřejné komentáře ve vztahu k národní pandemické politice z něj učinili relevantní postavu v případu a nařídil jeho sesazení.

 „Americký lid si zaslouží odpovědi na to, jak se federální vláda dohodla se společnostmi sociálních médií na cenzuře svobody slova,“ řekl Schmitt.

Mezi další vysoce postavené úředníky, kteří musí být stíhaní, patří: Jen Psaki, bývalá tisková tajemnice Bílého domu, ředitel digitální strategie Bílého domu Rob Flaherty, nebo bývalý hlavní poradce Bílého domu pro COVID-19 Andrew Slavitt.

Zvláštní agent dohledu FBI Elvis Chan, ředitelka CISA Jen Easterlyová nebo představitelka CISA Lauren Protentisová, generální chirurg Vivek Murthy, vedoucí oddělení digitálních médií CDC Carol Crawfordová a úřadující koordinátor Globálního centra pro zapojení ministerstva zahraničí Daniel Kimmage jsou také sesazeni. 

 „Během tohoto případu jsme odhalili znepokojivé množství tajných dohod mezi Big Tech a Big Government,“ uvedl Landry v pondělním prohlášení.    

164 stránková žaloba byla podána koncem minulého týdne, ale aktualizované pondělní podání naznačuje, že republikánští úředníci rozšiřují své právní úsilí, aby se zaměřili na 47 dalších vládních ministerstev, agentur a úředníků kromě původně uvedených 20 obžalovaných.

Prezident Joe Biden, současná tisková tajemnice Karine Jean-Pierre a Nina Jankowicz, která měla stát v čele Bidenovy nyní již neexistující rady pro řízení dezinformací, jsou mezi desítkami obžalovaných uvedených v žalobě.

„Nakonec, žalobci tvrdí, že důvěryhodnost Dr. Fauciho je od roku 2020 zpochybňována v záležitostech souvisejících s údajnými ‚dezinformacemi‘ COVID-19. Konkrétně navrhovatelé uvádějí, že Dr. Fauci učinil veřejná prohlášení o účinnosti masek, financování výzkumu virů NIAID ve Wu-chanu, teorie úniku z laboratoře a další,“ napsal.

„Žalobci naléhají, aby jeho komentáře k těmto důležitým otázkám byly relevantní pro danou záležitost a byly dalšími důvody, proč by měl být Dr. Fauci sesazen. Žalobci tvrdí, že by od nich nemělo být požadováno, aby jednoduše přijali „samoúčelná plošná popření“ Dr. Fauciho, která byla vydána někým jiným, než je on sám. Soud souhlasí,“ pokračoval.

Doughty – kterého jmenoval  Donald Trump – zavrhl pokus ministerstva spravedlnosti využít exekutivní privilegia a tvrdil, že by se to vztahovalo pouze na e-maily interní správy. E-maily s externími manažery byly v pořádku, rozhodl.

Jejich korespondence je pro případ také „zjevně velmi relevantní“, napsal soudce ve svém desetistránkovém stanovisku.

„Komunikace Dr. Fauciho by byla relevantní pro obvinění žalobců v souvislosti s údajným potlačováním faktů související s teorií úniku z laboratoře ohledně původu COVID-19 a s údajným potlačováním faktů o účinnosti masek a nefunkčnosti vakcíny proti COVID-19,“ uvedl soud.

„Komunikace Jeana-Pierra jako tiskového tajemníka Bílého domu by mohla být relevantní pro všechny příklady žalobců.“

Zdroj Daily Mail: Judge grants depositions of Fauci, Jen Psaki and other high ranking Biden officials in case over ‚collusive relationship‘ between administration and social media companies to ‚censor free speech‘


Donald John Trump je americký republikánský politik, v letech 2017–2021 prezident Spojených států, podnikatel a bývalá televizní osobnost. Wikipedie

Wu-chan je hlavní město čínské provincie Chu-pej a nejlidnatější město ve střední Číně. Město vzniklo spojením tři měst v roce 1927, dnes má rozlohu 8467,11 km² a žije zde 11,08 milionu obyvatel, v metropolitní oblasti 10,2 milionu. Město se nachází u soutoku řek Jang-c’-ťiang a Chan-ťiang. Wikipedie

Nina Jankowicz je americká badatelka a spisovatelka. Je autorkou knihy How to Lose the Information War o ruském využití dezinformací jako geopolitické strategie a How to Be a Woman Online, příručky pro boj proti online obtěžování žen. Wikipedia (angličtina)

Karine Jean-Pierre (narozena 13. srpna 1974) je americká politická poradkyně, která sloužila jako tisková tajemnice Bílého domu od 13. května 2022. Je první černošskou osobou a první otevřeně LGBTQ osobou, která byla tiskovou tajemnicí Bílého domu. Dříve sloužila jako zástupkyně tiskového tajemníka své předchůdkyně Jen Psaki v letech 2021 až 2022 a jako šéfka štábu kandidátky na viceprezidentku USA Kamaly Harrisové během prezidentské kampaně v roce 2020

Joseph „Joe“ Robinette Biden, Jr. IPA je americký politik za Demokratickou stranu, od ledna 2021 46. prezident Spojených států amerických. V letech 2009 až 2017 sloužil jako 47. viceprezident USA ve vládě Baracka Obamy a mezi roky 1973 až 2009 byl americkým senátorem za stát Delaware. Wikipedie

Big government – Velká vláda je pejorativní výraz pro vládu nebo veřejný sektor, který je považován za příliš velký nebo protiústavně zapojený do určitých oblastí veřejné politiky nebo soukromého sektoru. Wikipedia (angličtina)

Big Tech, také známý jako Tech Giants, Big Four nebo Big Five, je název pro čtyři nebo pět nejdominantnějších společností v odvětví informačních technologií ve Spojených státech. Velkou čtyřku v současné době tvoří Alphabet, Amazon, Apple a Meta — Velkou pětku doplňuje Microsoft. Wikipedia (angličtina)

Daniel Kimmage je hlavním zástupcem koordinátora Global Engagement Center (GEC) ministerstva zahraničí a od ledna 2017 do ledna 2019 působil jako úřadující zvláštní vyslanec a koordinátor. V této roli vedl úsilí o synchronizaci komunikačních programů vlády USA určených k boji proti terorismu. nábor a státem podporovaná propaganda a dezinformace. Dříve se zabýval problematikou boje proti terorismu pro Úřad pro politické plánování a jako hlavní zástupce koordinátora Centra pro strategickou protiteroristickou komunikaci.

Jen Easterly je ředitelkou Agentury pro kybernetickou bezpečnost a bezpečnost infrastruktury (CISA). Jen byla nominována prezidentem Bidenem v dubnu 2021 a jednomyslně potvrzena Senátem 12. července 2021. Jako ředitelka Jen vede úsilí CISA porozumět, řídit a snížit rizika pro kybernetickou a fyzickou infrastrukturu, na kterou se Američané každý den spoléhají.

Lauren Protentis sloužila více než 12 let na křižovatce národní bezpečnosti a komunikací. Lauren nastoupila v roce 2015 do Global Engagement Center (GEC) ministerstva zahraničí a byla pověřena úkolem transformovat komunikaci národní bezpečnosti. Spustila vůbec první kampaň v sociálních médiích, síť a značku, která během 6 měsíců zmobilizovala více než 80 organizací z 20 zemí a pěti kontinentů, aby čelily náborovým snahám ISIS; úsilí, které bylo oceněno Vice, Foreign Affairs Journal a New York Timesmezi ostatními. Lauren se stala první vyslankyní GEC na britském ministerstvu zahraničí a Commonwealthu, kde vedla kampaně a bilaterální úsilí v boji proti dezinformacím a propagandě. Před nástupem na ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS) byla Lauren ředitelkou íránského týmu GEC. < Automatický překlad

Andrew M. Slavitt je americký podnikatel a zdravotnický poradce, který od března 2015 do ledna 2017 působil jako úřadující správce Center for Medicare and Medicaid Services a jako dočasný hlavní poradce koordinátora reakce na COVID-19 v Bidenově administrativě. Wikipedia (angličtina)

Rob Flaherty je zástupce asistenta prezidenta a ředitele digitální strategie v Bílém domě.

Elvis Chan je asistent zvláštního agenta ve vedení (ASAC) přidělený FBI v San Franciscu. ASAC Chan řídí kybernetickou pobočku místní kanceláře, která je zodpovědná za kybernetická vyšetřování, digitální forenzní analýzu, technické operace, zapojení komunity a veřejné záležitosti. S více než 16 lety v předsednictvu je vyznamenaným agentem, který je v rámci zpravodajské komunity uznáván jako volební expert na kybernetickou bezpečnost a kyberterorismus. ASAC Chan byl hlavním agentem významných kybernetických vyšetřování a řídil společné protiteroristické operace s domácími a zahraničními donucovacími orgány. Před nástupem do předsednictva byl ASAC Chan téměř 12 let inženýrem vývoje procesů v polovodičovém průmyslu. Je držitelem dvou amerických patentů, vystupuje na mnoha technických a donucovacích sympoziích a publikoval řadu článků v časopisech. < Automatický překlad

Anthony Stephen Fauci je americký lékař a imunolog, který od roku 1984 zastává funkci ředitele Národního ústavu pro alergie a infekční nemoci, který je součástí Národních ústavů zdraví. Od ledna 2020 je jedním z předních členů pracovní skupiny White House Coronavirus Task Force amerického ministerstva zahraničí. Wikipedie

Jennifer Rene Psakiová je americká politická konzultantka, která byla mezi lednem 2021 a květnem 2022 tiskovou mluvčí Bílého domu v administrativě Joea Bidena. Je členkou Demokratické strany a o komunikaci s médii se z různých postů starala již během volební kampaně a následně v administrativě Baracka Obamy. Wikipedie

Jeffrey Martin Landry (narozený 23. prosince 1970) je americký právník a politik sloužící jako generální prokurátor Louisiany . Ve druhém kole voleb , které se konalo 21. listopadu 2015, porazil úřadujícího republikána Buddyho Caldwella a úřadu se ujal 11. ledna 2016. Landry je bývalý americký zástupce pro 3. kongresový obvod v Louisianě a člen Republikánské strany.

Terry Alvin Doughty (narozený 16. ledna 1959) je okresní soudce okresního soudu Spojených států pro západní okres Louisiany . Doughty, který byl nominován prezidentem Donaldem Trumpem , dříve působil u pátého soudního okresního soudu v Louisianě.